Data wpisu: 09.09.2022

Bufory do pomp ciepła firmy ERMET – dlaczego je rekomendujemy?

Bufor to coraz częściej stosowany element instalacji grzewczej, szczególnie tej opartej na niskotemperaturowym źródle – pompie ciepła czy kondensacyjnym kotle gazowym. Zadaniem bufora jest odbieranie nadmiaru energii cieplnej i magazynowanie jej pod postacią gorącej wody. Znacznie poprawia to sprawność urządzenia grzewczego, zwiększa pojemność instalacji, a tym samym obniża koszty ogrzewania i eliminuje problem taktowania w okresach przejściowych.

Hydros rekomenduje swoim klientom bufory ciepła polskiej firmy ERMET, do których mamy pełne zaufanie i wiemy, że doskonale sprawdzają się zarówno w instalacjach domowych, jak i w budynkach firmowych czy użyteczności publicznej. Dlaczego warto postawić właśnie na bufor ciepła ERMET? Oto najważniejsze argumenty.

Szeroki wybór pojemności

ERMET to renomowany producent zasobników C.W.U. oraz buforów ciepła, które chętnie montują czołowi instalatorzy w Polsce. Zwłaszcza, że w ofercie polskiego producenta znajdziemy bufory do praktycznie wszystkich zastosowań: dla domów jednorodzinnych, budynków biurowych, hoteli, pensjonatów, centrów SPA, urzędów itd.

ERMET oferuje bufory ciepła o pojemności 80, 100, 120, 140, 200, 250, 300, 500, 750 i 1000 litrów.

Skuteczna ochrona przed korozją

Słabe zabezpieczenie antykorozyjne jest piętą achillesową większości tanich buforów ciepła dostępnych na rynku. Niska cena oczywiście kusi, jednak inwestor ciesząc się, że zaoszczędził, nie zawsze zdaje sobie sprawę z potencjalnych konsekwencji takiego kroku.

Korodowanie bufora od wewnątrz nie jest widoczne gołym okiem. Właściciel dowie się o tym dopiero w momencie, gdy perforacja doprowadzi do rozszczelnienia bufora. Można sobie łatwo wyobrazić kataklizm, jaki spowoduje wylanie się kilkuset litrów gorącej wody na posadzkę w kotłowni, pomieszczeniu gospodarczym czy nawet w garażu.

Takiego scenariusza nie muszą się obawiać posiadacze bufora firmy ERMET. Polski producent, jako jedyny na rynku, stosuje innowacyjną technologię żywicowania wnętrza zbiornika EPIDIANEM, czyli specjalną powłoką chroniącą przed korozją – o wiele skuteczniej niż klasyczna anoda magnezowa. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w zasobnikach C.W.U. ERMET i obecnie jest wykorzystywane również do zabezpieczania buforów ciepła tej firmy.

Aż 5 lat gwarancji

Instalacja grzewcza to jedna z tych rzeczy, na których nie powinno się oszczędzać. Od jakości zastosowanej armatury, urządzenia grzewczego i pozostałych podzespołów zależy komfort mieszkańców, ich bezpieczeństwo, a także koszty ogrzewania. W dodatku wszelkie awarie instalacji grzewczej są bardzo kłopotliwe – zwłaszcza, że zwykle dochodzi do nich w środku zimy.

To dostateczny powód, aby zainwestować w markowe rozwiązania, do których zaliczymy bufor firmy ERMET. Potwierdzeniem wysokiej jakości buforów polskiego producenta jest aż 5-letnia gwarancja.

Bufory ciepła firmy ERMET są dostępne w stałej ofercie sklepu internetowego Hydros. Znajdziesz u nas bufory o pojemności od 80 do aż 1000 litrów. Skorzystaj również z bezpłatnego doradztwa ekspertów Hydros – podpowiemy Ci, który bufor będzie najlepszym wyborem do Twojej instalacji.


Autor wpisu:
Grzegorz K.

Nasza oferta

Zapraszamy do wizyty w naszym sklepie lub zapoznania się z naszą ofertą. Nasi eksperci udzielą Państwu niezbędnego doradztwa przy doborze produktów i usług.

Sklep HydrosZobacz ofertę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry