Data wpisu: 17.02.2024

Pompy do brudnej wody serii WQ marki Omnigena: rekomendowane przez ekspertów Hydros

Gama urządzeń marki Omnigena obejmuje nie tylko pompy hydroforowe i pompy głębinowe, ale także pompy zatapialne – wśród nich modele do wypompowywania brudnej wody. Są to bardzo poszukiwane pompy, które znakomicie sprawdzają się zarówno w zastosowaniach domowych, jak i profesjonalnych. W tym artykule przyglądamy się bliżej specyfice pomp do brudnej wody serii WQ od Omnigena, które należą do najczęściej rekomendowanych przez ekspertów Hydros.

Co warto wiedzieć o pompach Omnigena WQ?

WQ to obszerna kategoria pomp zatapialnych przystosowanych do pompowania brudnej wody, w tym zawierającej zanieczyszczenia stałe. Łącznie obejmuje ona kilkadziesiąt modeli, które można podzielić na te z rozdrabniaczem i bez. Polska marka w ramach serii WQ oferuje zarówno pompy do użytku domowego, jak i do zastosowań stricte profesjonalnych.

Znakomitym stosunkiem ceny do jakości charakteryzują się pompy Omnigena WQ ECO, które są niedrogie, a przy tym wykonane z solidnych materiałów, oferując również bardzo dobre parametry robocze.

Klientom szukającym pompy do intensywnego użytkowania w trudniejszych warunkach roboczych (np. w prawdopodobnym kontakcie z cieczami agresywnymi) rekomendujemy pompy zatapialne Omnigena WQ INOX PRO, które dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej są znacznie trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne.

Najważniejsze zalety pomp Omnigena WQ to:

 • Szeroki zakres zastosowania;
 • Solidne wykonanie;
 • Bardzo atrakcyjne ceny;
 • Cicha praca;
 • Znakomite parametry robocze;
 • Wysoka niezawodność;
 • Łatwość obsługi.

Przeznaczenie

Pompy do brudnej wody serii WQ od Omnigena to propozycja skierowana do kilku grup użytkowników:

 • Rolników, przedsiębiorców rolnych – w ich przypadku pompy mogą być wykorzystywane m.in. do osuszania pól, odwadniania, osuszania podwórka, wypompowywania wody z zalanych budynków gospodarczych czy zbiorników naziemnych i podziemnych.
   
 • Firm budowlanych – przedsiębiorcy działający w branży budowlanej zwyczajowo wykorzystują pompy do brudnej wody do osuszania wykopów, fundamentów, rowów, ale też do zaopatrywania placu budowy w wodę pozyskiwaną np. ze stawu.
   
 • Przedsiębiorstwa komunalne – takie przedsiębiorstwa korzystają z pomp zatapialnych do brudnej wody głównie do osuszania zalanych piwnic i pomieszczeń gospodarczych oraz do opróżniania zbiorników bezodpływowych.
   
 • Użytkownicy indywidualni – czyli właściciele domów jednorodzinnych, którzy potrzebują pompy zatapialnej do osuszania piwnic, garaży, dróg gruntowych, ogrodów oraz do wypompowywania deszczówki.
   

Pompy zatapialne do brudnej wody Omnigena serii WQ doskonale sprawdzą się we wszystkich tych zastosowaniach.

Popularne modele pomp Omnigena serii WQ

Jak już wspomnieliśmy ta seria obejmuje łącznie aż kilkadziesiąt modeli, stąd może być Ci trudno zorientować się w ofercie polskiej marki i znaleźć odpowiednią pompę dla siebie. Dla ułatwienia wyselekcjonowaliśmy kilka szczególnie popularnych modeli, które charakteryzują się uniwersalnością zastosowania:

 1. Pompa Omnigena WQ 180 – o maksymalnej wydajności do 130 litrów na minutę i wysokości podnoszenia do 7 metrów.
   
 2. Pompa Omnigena WQ 250 – o maksymalnej wydajności do 150 litrów na minutę i wysokości podnoszenia do 7,5 metra.
   
 3. Pompa Omnigena WQ 550 – o maksymalnej wydajności do 300 litrów na minutę i wysokości podnoszenia do 8,5 metra.
   
 4. Pompa Omnigena WQ 750 – o maksymalnej wydajności do 300 litrów na minutę i wysokości podnoszenia do 10 metrów.
   
 5. Pompa Omnigena WQ 1100 – o maksymalnej wydajności do 330 litrów na minutę i wysokości podnoszenia do 17 metrów.
   
 6. Pompa Omnigena WQ 1500 – o maksymalnej wydajności do 270 litrów na minutę i wysokości podnoszenia do 22 metrów.
   

To tylko wybrane modele pomp zatapialnych WQ od Omnigena. Seria obejmuje również m.in. pompy z rozdrabniaczem, które doskonale sprawdzają się do pompowania wody zawierającej grubsze zanieczyszczenia stałe.

W dobraniu odpowiedniej pompy do Twoich potrzeb bezpłatnie pomogą Ci eksperci Hydros. Wystarczy się z nami skontaktować i skorzystać z niezobowiązującej konsultacji.


Autor wpisu:
Grzegorz K.

Nasza oferta

Zapraszamy do wizyty w naszym sklepie lub zapoznania się z naszą ofertą. Nasi eksperci udzielą Państwu niezbędnego doradztwa przy doborze produktów i usług.

Sklep HydrosZobacz ofertę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry