Data wpisu: 08.03.2024

Pompy hydroforowe SKM i SKSb Wimest – świetna jakość i polska produkcja

Wimest to ceniony przez instalatorów producent wysokiej jakości pomp wirowych. W Hydros bardzo często rekomendujemy te urządzenia naszym klientom, szczególnie w sytuacji, gdy priorytetem jest trwałość, niezawodność i wieloletnia eksploatacja, również w trudnych warunkach użytkowych (np. przy niskiej jakości wody studziennej). Co decyduje o tym, że pompy hydroforowe SKM i SKSb Wimest są tak dobrze oceniane przez ekspertów i skutecznie rywalizują z produktami m.in. włoskiej konkurencji? To już wyjaśniamy w naszym artykule.

Co trzeba wiedzieć o pompach SKM i SKSb Wimest?

Zarówno linia SKM, jak i SKSb, obejmuje samozasysające pompy wirowe, które są przeznaczone do pompowania czystej wody oraz różnego rodzaju cieczy nieagresywnych. Pompy są przystosowane do tłoczenia substancji wolnych od zanieczyszczeń, o temperaturze do 60 stopni Celsjusza, gęstości do 1,3 kg/dm3, lepkości do 10 mm2/s, zawierających nieścieralne zanieczyszczenia o frakcji do 0,5 mm w śladowych ilościach.

Porada eksperta Hydros:

Dzięki temu, że pompy posiadają wielostopniową konstrukcję hydrauliczną, gwarantują doskonałe parametry robocze przy zachowaniu niskiego zużycia energii.

Zastosowanie pomp hydroforowych Wimest

Pompy z rodziny SKM i SKSb są wykorzystywane głównie w instalacjach wodociągowych, do zaopatrywania w wodę budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych. Na tym jednak zakres ich zastosowania się nie kończy.

Bardzo wysoka jakość wykonania oraz szeroki wybór modeli ze względu na parametry robocze pozwala rozważyć pompy Wimest do pracy w warunkach profesjonalnych, w tym w gospodarstwach rolnych, zakładach przemysłowych, do nawadnia pól, sadów i ogrodów czy zasilania w wodę instalacji przeciwpożarowych.

Bezkompromisowa jakość

Pompy hydroforowe SKM i SKSb Wimest są szczególnie polecane w sytuacji, gdy niezbędne jest zapewnienie stałego, nieprzerwanego dostępu do wody, a więc zbudowanie niezawodnej instalacji wodociągowej na długie lata.

W tym kontekście należy wspomnieć o znakomitej jakości wykonania pomp polskiego producenta, w których m.in. znajdziemy żeliwny korpus, wał ze stali nierdzewnej, mosiężne wirniki czy dobrej klasy uszczelnienie mechaniczne.

Gdy zgłasza się do nas klient szukający pompy hydroforowej, z którą nie trzeba – pisząc kolokwialnie – obchodzić się jak z jajkiem, a można od niej wymagać bezawaryjnej pracy w niesprzyjających warunkach środowiskowych (np. w obudowie studni), to modele Wimest są jednymi z tych, które rekomendujemy najczęściej.

Porada eksperta Hydros:

Samozasysające pompy wirowe Wimest są objęte 2-letnią gwarancją producenta. Zwracamy również uwagę na znakomitą obsługę serwisową oraz dużą dostępność części. Znamy przypadki pomp pracujących w jednej instalacji przez kilkanaście i więcej lat.

Polski producent

Mając do wyboru pompy o podobnych parametrach i zbliżonej jakości wykonania, z czego jedna jest produkcji np. włoskiej a druga polskiej, warto postawić na rodzimy produkt. W ten sposób wspieramy nasze firmy i gospodarkę, doceniając również zaangażowanie polskich producentów w stałe podnoszenie jakości, inwestowanie w badania rozwojowe oraz unowocześnienie zaplecza produkcyjnego.

Szeroki wybór pomp do różnych zastosowań

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz zarówno pompy z silnikiem i bez silnika, jak i gotowe do natychmiastowej pracy automaty wodociągowe bazujące na pompach Wimest.

Gama samozasysających pomp wirowych Wimest SKM i SKSb obejmuje modele o różnych parametrach roboczych, co pozwala łatwo dopasować konkretne urządzenie do danych zastosowań.

Popularnymi modelami dostępni w sklep-hydros.pl są m.in.:

  • Pompa hydroforowa SKSb 2ST 1,1 kW z silnikiem 400V, która oferuje wydajność do 91 litrów na minutę i wysokość podnoszenia do 65 metrów.
  • Pompa hydroforowa SKSb 4ST 2,2 kW z silnikiem 400V o wydajności do 91 litrów na minutę i wysokości podnoszenia do 125 metrów.
  • Pompa hydroforowa SKM 1,1 kW z silnikiem 230V o wydajności do 92 litrów na minutę i wysokości podnoszenia do 65 metrów.

W doborze odpowiedniej pompy hydroforowej Wimest możesz liczyć na fachowe i bezpłatne doradztwo ekspertów Hydros.


Autor wpisu:
Grzegorz K.

Nasza oferta

Zapraszamy do wizyty w naszym sklepie lub zapoznania się z naszą ofertą. Nasi eksperci udzielą Państwu niezbędnego doradztwa przy doborze produktów i usług.

Sklep HydrosZobacz ofertę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry