Data wpisu: 01.04.2024

Jak wybrać zestaw hydroforowy dla domu?

Zestaw hydroforowy to bardzo popularny wybór dla domu jednorodzinnego, budynku gospodarczego czy chociażby na działkę rekreacyjną. Jest to rozwiązanie stosunkowo niedrogie, łatwe w montażu, zajmujące niewiele miejsca, a przy tym w zupełności wystarczające na potrzeby użytku prywatnego. Na rynku znajdziemy dziś wiele zestawów hydroforowych różniących się podstawowymi parametrami roboczymi. W naszym artykule podpowiadamy, jak wybrać optymalny zestaw dla swojego domu.

Co trzeba wiedzieć o zestawach hydroforowych?

Zestaw hydroforowy to nic innego jak gotowe rozwiązanie dla domu czy np. małej firmy lub gospodarstwa rolnego, które pozwala praktycznie od ręki rozpocząć pobór wody z prywatnego ujęcia. W skład zestawu wchodzą wszystkie niezbędne elementy armatury wodociągowej, czyli:

 • Pompa hydroforowa (samozasysająca);
 • Zbiornik przeponowy o wybranej pojemności;
 • Osprzęt hydrauliczny, w tym wyjście pięciodrożne, manometr, wyłącznik ciśnieniowy i wąż antywibracyjny;
 • Wtyczka do prądu.

Zakup zestawu hydroforowego jest zatem bardzo wygodnym rozwiązaniem z punktu widzenia inwestora, który nie ma ani czasu, ani ochoty, a tym bardziej wiedzy, aby samodzielnie skompletować poszczególne elementy instalacji wodociągowej.

Porada eksperta Hydros:

Zestawy hydroforowe dobrze nadają się zarówno do zasilania w wodę budynków mieszkalnych i gospodarskich, jak i do zaopatrywania systemów nawadniania ogrodu, instalacji myjących czy niewielkich systemów przeciwpożarowych.

Zasada działania zestawu hydroforowego

Zestaw hydroforowy działa na identycznej zasadzie jak instalacja, w której osobno łączymy ze sobą pompę samozasysającą oraz zbiornik przeponowy.

Po podłączeniu zestawu i odpowietrzeniu pompy (oraz jej pierwszym zalaniu wodą), wystarczy tylko włożyć wąż ssący do źródła, na przykład studni kopanej czy studni wierconej, ustawić ciśnienie załączania i wyłączania na wyłączniku ciśnieniowym i uruchomić pompę.

Woda pobierana ze źródła zacznie zasilać zbiornik przeponowy, a po osiągnięciu zadanego ciśnienia pompa automatycznie się wyłączy. Cały proces przebiega więc w pełni automatycznie, nie ma potrzeby kontrolowania pracy zestawu, można go zabudować np. w studni (w szczelnej obudowie).

Najważniejsze zalety zestawów hydroforowych

Zestawy hydroforowe wciąż cieszą się dużą popularnością, co wynika z faktu, iż oferują wiele istotnych zalet z punktu widzenia prywatnych użytkowników. Warto tutaj wymienić przede wszystkim:

 • Bezproblemowy, szybki montaż, z czym spokojnie poradzi sobie każda osoba mająca podstawowe umiejętności manualne i pojęcie o instalacjach hydraulicznych;
 • Kompaktowość – zestaw hydroforowy zajmuje mało miejsca, z reguły nie ma problemu z umieszczeniem go w obudowie kręgowej studni;
 • Atrakcyjna cena – zestaw może być znacznie tańszy w porównaniu ze skompletowaniem jego elementów osobno;
 • Bezobsługowość;
 • Szeroki wybór zestawów pod kątem m.in. parametrów roboczych i pojemności hydroforu, co pozwala idealnie dopasować urządzenie do potrzeb konkretnego gospodarstwa domowego.

Jak wybrać odpowiedni zestaw hydroforowy? Najważniejsze kryteria

Przy wyborze zestawu hydroforowego dla domu obowiązują dokładnie te same zasady, jakie trzeba uwzględnić dobierając np. osobno pompę głębinową i hydrofor przeponowy czy ocynkowany. Należy zwrócić uwagę na:

 • Wydajność źródła wody;
 • Realne zapotrzebowanie na wodę w gospodarstwie domowym;
 • Przeznaczenie zestawu hydroforowego (czy będzie również wykorzystywany do podlewania ogrodu);
 • Maksymalny chwilowy i średniodobowy pobór wody.

Z doświadczenia wiemy, że na potrzeby standardowego domu zamieszkanego przez 4-osobową rodzinę, wystarczający powinien być zestaw hydroforowy ze zbiornikiem przeponowym o pojemności 150-200 litrów.

Ostateczny wybór zestawu hydroforowego dla domu zawsze warto skonsultować z ekspertem. Z takiej zupełnie bezpłatnej pomocy możesz skorzystać w Hydros – niezobowiązująco zaproponujemy Ci odpowiedni zestaw z naszej oferty, dając przy tym bardzo korzystną cenę.

Kup zestaw hydroforowy w naszym sklepie internetowym sklep-hydros.pl


Autor wpisu:
Grzegorz K.

Nasza oferta

Zapraszamy do wizyty w naszym sklepie lub zapoznania się z naszą ofertą. Nasi eksperci udzielą Państwu niezbędnego doradztwa przy doborze produktów i usług.

Sklep HydrosZobacz ofertę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry