Data wpisu: 31.05.2024

Polscy producenci pomp – Hydro-Vacuum, Omnigena, LFP

Dobre, bo polskie. To nie tylko popularny przed laty slogan, ale także niezaprzeczalny fakt w wielu branżach. Polska ma co najmniej kilka towarów eksportowych, które są wyjątkowo cenione na całym świecie, by wymienić tylko okna, meble oraz wszelkiego rodzaju pompy, w tym pompy głębinowe, pompy hydroforowe i pompy obiegowe.

W naszym artykule przybliżamy tych najbardziej renomowanych polskich producentów pomp, czyli Hydro-Vacuum, Omnigena i LFP, których produkty z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy klientom Hydros.

Hydro-Vacuum S.A. – polski producent pomp o globalnym zasięgu

Hydro-Vacuum S.A. to czołowy producent pomp, którego wyroby są cenione zarówno na rynku krajowym, jak i w całej Europie Środkowo-Wschodniej, a także na innych kontynentach. Firma eksportuje swoje produkty nawet w tak egzotyczne strony świata jak Indonezja, Nigeria, Ghana, Egipt czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Info od eksperta Hydros:

Około 30% produkcji z zakładu w Grudziądzu trafia na rynki zagraniczne.

Hydro-Vacuum wyróżnia się na tle konkurencji dzięki własnej linii projektowej i konstrukcyjnej, oferując autorskie modele pomp, w tym zawierające opatentowane technologie. Dzięki temu firma nie tylko podąża za branżowymi trendami, ale również je kształtuje, zapewniając produkty mogące spokojnie konkurować z pompami najbardziej renomowanych marek zagranicznych, w tym Grundfos czy pompami Pedrollo.

Warto również dodać, że firma posiada największą w Europie Środkowo-Wschodniej stację badawczą do pomp oraz własną odlewnię, co umożliwia produkcję na zamówienie, idealnie dopasowaną do potrzeb klientów.

Pompy Hydro-Vacuum są wysoko oceniane przez ekspertów i stanowią popularny wybór zarówno wśród inwestorów prywatnych, jak i firm, w tym zakładów wodociągowych. Rocznie Hydro-Vacuum produkuje około 70 tysięcy pomp i innych urządzeń niezbędnych do budowy systemów pompowych.

Czy wiesz, że…

aż 7 na 10 pomp sprzedawanych w Polsce to właśnie urządzenia Hydro-Vacuum z Grudziądza?

Dodajmy, że Hydro-Vacuum produkuje nie tylko pompy, ale też wysokiej jakości zbiorniki hydroforowe czy wyłączniki ciśnieniowe. Produkty grudziądzkiej firmy są oczywiście dostępne w stałej ofercie sklep-hydros.pl.

Omnigena – popularna marka wśród szukających ekonomicznych rozwiązań

Omnigena to polska firma działająca w branży pompowej od 1974 roku, obecnie posiadająca zakład w Święcicach. Producent oferuje szeroką gamę urządzeń, które znajdują zastosowanie w instalacjach domowych, przemysłowych oraz w sektorze rolnym.

Pompy Omnigena to dobry wybór dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem, natomiast celują w pompy solidnej jakości, odznaczające się wysoką niezawodnością.

Tutaj szczególną uwagę radzimy zwrócić na rodzinę bardzo dobrze ocenianych i często rekomendowanych przez ekspertów Hydros pomp głębinowych Omnigena SPO, które odznaczają się wysoką sprawnością mechaniczną oraz zwiększoną odpornością na zapiaszczenie wody.

Porada eksperta Hydros:

Oprócz pomp, Omnigena oferuje również inne produkty niezbędne do budowy systemów zaopatrywania w wodę budynków mieszkalnych czy przemysłowych, w tym zbiorniki ciśnieniowe, membrany, armaturę hydrauliczną oraz wyłączniki ciśnieniowe, a także pompy obiegowe C.O.

LFP – Leszczyńska Fabryka Pomp

Leszczyńska Fabryka Pomp (LFP) to uznana polska firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji różnorodnych systemów pompowych. Zlokalizowana w Lesznie, oferuje wysokiej jakości produkty, które znajdują zastosowanie i w gospodarstwach domowych, i w przemyśle.

LFP zapewnia szeroki wybór pomp, w tym:

  • Pompy przemysłowe przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach, idealne do systemów chłodzenia, smarowania czy obiegu cieczy w procesach produkcyjnych.
  • Pompy do wody i ścieków przeznaczone do pracy w systemach miejskich i instalacjach domowych.
  • Pompy głębinowe do studni w gospodarstwach domowych i rolnych.
  • Pompy obiegowe do C.O. i C.W.U.

Pompy LFP to kwintesencja dobrego stosunku ceny do jakości i kolejny dowód na to, że pompy polskich producentów śmiało mogą być alternatywą dla urządzeń często bardziej renomowanej, ale też droższej konkurencji.

Pompy Hydro-Vacuum, Omnigena oraz LFP kupisz w sklepie internetowym Hydros. Wcześniej skorzystaj z bezpłatnego doradztwa naszych ekspertów, którzy pomogą Ci w doborze odpowiedniego urządzenia do Twojej instalacji.


Autor wpisu:
Grzegorz K.

Nasza oferta

Zapraszamy do wizyty w naszym sklepie lub zapoznania się z naszą ofertą. Nasi eksperci udzielą Państwu niezbędnego doradztwa przy doborze produktów i usług.

Sklep HydrosZobacz ofertę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry