Data wpisu: 16.06.2023

Ile kosztuje dobra pompa głębinowa? Markową pompę można kupić tanio.

Zakup pompy głębinowej, szczególnie do profesjonalnego użytku, wiąże się ze sporym wydatkiem. Nic dziwnego, że w Polsce kwitnie sprzedaż pomp niewiadomego pochodzenia, producentów-krzaków, których jedyną, ale kluczową z punktu widzenia nabywców zaletą jest niska cena. W naszym artykule udowadniamy, że solidną, markową pompę można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze, co podważa sens interesowania się tzw. „chińczykami”. Dowiedz się, ile kosztuje dobra pompa głębinowa dla domu, rolnictwa i przemysłu.

Cena pompy głębinowej do domu i podlewania – nie jest drogo!

Klientom, którzy szukają dobrej pompy głębinowej do zastosowań domowych, w tym do podlewania ogródka, często rekomendujemy zakup pompy polskiego producenta. Urządzenia Hydro-Vacuum czy Omnigena (z akcentem na tę pierwszą markę) wyróżnia bardzo korzystny stosunek ceny do jakości wykonania, warunków gwarancyjnych, parametrów roboczych, a także dostępności części i serwisu – na co także trzeba zwrócić uwagę.

Rada

W przypadku chińskich pomp, które są masowo produkowane na Dalekim Wschodzie i tylko brandowane różnymi markami, awaria często oznacza konieczność wymiany pompy – tak mizernie wykonanych produktów nie opłaca się naprawiać i nie ma do nich części zamiennych.

Na potrzeby przeciętnego domu jednorodzinnego, który ma być zasilany wodą z własnego ujęcia, zaleca się wybór pompy jednofazowej o wydajności do 100 litrów na minutę, co będzie w zupełności wystarczające również do podlewania niewielkiego ogrodu – pamiętajmy przy tym, że przydomowe studnie z reguły są mało wydajne, stąd nie ma sensu kupować pompy o wydajności przekraczającej możliwości źródła.

Jeśli chodzi o ceny, to dobra pompa głębinowa dla domu kosztuje od około 650 zł – za tyle w naszym sklepie internetowym można kupić np. popularny model Omnigena 3,5SC 3/12 0,55 kW 230V. Dokładając około 500-700 zł (co w skali wieloletniego użytkowania pompy nie powinno być szczególnym problemem) można już wybierać spośród modeli bardziej renomowanych producentów, czyli polskiej firmy Hydro-Vacuum i włoskiej Belardi.

Ile kosztuje pompa głębinowa dla rolnictwa?

W przypadku zastosowań rolniczych pod uwagę bierze się przede wszystkim dwa parametry: wydajność pompy oraz jakość jej wykonania. Mówimy tutaj o użytku półprofesjonalnym lub nawet profesjonalnym, stąd pompa musi być fabrycznie przystosowana m.in. do pracy ciągłej, częstych rozruchów, a przy tym zapewnić odpowiednie dostawy wody na potrzeby chociażby deszczowni.

Prowadzi to do prostego wniosku: na pompie głębinowej dla rolnictwa nie należy przesadnie oszczędzać, co nie oznacza, że trzeba za nią zapłacić krocie. Na jaki wydatek trzeba się przygotować? Analizując ofertę naszego sklepu internetowego widać, że porządna pompa głębinowa np. do deszczowni kosztuje od około 4500 zł.

Bezpieczniej będzie jednak przyjąć budżet na poziomie około 6000 zł, ponieważ taka kwota umożliwi już zakup bardzo wydajnej pompy głębinowej do użytku profesjonalnego – nie tylko w rolnictwie, ale również w przemyśle.

Za przykład mogą nam posłużyć modele takich producentów, jak Belardi (tutaj zwracamy uwagę na znakomitą pompę Belardi 6X112 o wydajności do 500 litrów na minutę i wysokości podnoszenia do 176 metrów) czy Omnigena (np. wysoko oceniany model SPO 17-13 o wydajności do 366 litrów na minutę i wysokości podnoszenia do 145 metrów).

Podsumowanie

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione w tytule pytanie, ponieważ pompę głębinową zawsze dobieramy do konkretnego źródła i potrzeb klienta. Można natomiast przyjąć, że w przypadku pompy do zastosowań domowych, należy przygotować sobie budżet od minimum 650 zł (optymalnie dwukrotnie wyższy), natomiast zakup dobrej pompy dla rolnictwa i przemysłu, to koszt od około 5000 zł wzwyż.

Radzimy również nie kierować się tylko kryterium ceny. Najważniejsze jest to, aby pompa pasowała do danej studni pod kątem parametrów roboczych i zapewniała nieprzerwane dostawy wody w potrzebnych ilościach. Dobór pompy warto przy tym powierzyć ekspertom – z takiej pomocy zupełnie bezpłatnie mogą skorzystać klienci Hydros.


Autor wpisu:
Grzegorz K.

Nasza oferta

Zapraszamy do wizyty w naszym sklepie lub zapoznania się z naszą ofertą. Nasi eksperci udzielą Państwu niezbędnego doradztwa przy doborze produktów i usług.

Sklep HydrosZobacz ofertę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry