Data wpisu: 07.04.2023

Ile kosztuje dobra pompa głębinowa?

Wybierając różne produkty większość z nas zwraca uwagę na cenę. Ten parametr często ma decydujący wpływ na zakup danej rzeczy. Nie inaczej wygląda to w przypadku wyboru pompy głębinowej. W Hydros regularnie (i bezpłatnie) pomagamy naszym klientom w dopasowaniu optymalnego modelu do konkretnej studni, przy czym niemal zawsze jesteśmy ograniczeni budżetem podanym przez inwestora. Na szczęście nawet dysponując stosunkowo niewielką kwotą, można stać się właścicielem porządnej pompy czy to na potrzeby domu jednorodzinnego, ogrodu, zakładu czy gospodarstwa rolnego. W tym artykule wyjaśniamy, ile tak naprawdę kosztuje dobra pompa głębinowa.

Ceny markowych pomp zaczynają się od około 500 złotych

Od razu uspokajamy: dobra pompa głębinowa wcale nie musi być droga. To mit, że na zakup markowego urządzenia mogą sobie pozwolić wyłącznie osoby dobrze sytuowane czy potrzebujące pompy do zastosowań profesjonalnych.

Nawet w mocno ograniczonym budżecie jesteśmy w stanie znaleźć solidną pompę głębinową. Taka minimalna kwota, jaką warto sobie zarezerwować, to nieco ponad 500 złotych. Tyle wystarczy, aby kupić w naszym sklepie internetowym np. podstawowy model pompy polskiej marki Omnigena – EVJ 1.8-120-0,55 kW z zasilaniem 230V. Taka pompa będzie w zupełności wystarczająca na potrzeby np. działki rekreacyjnej czy nawadniania niewielkiego ogródka.

Uwaga na „chińczyki” za grosze

„Potrzebuję taniej pompy głębinowej na działkę” – bardzo często otrzymujemy takie maile od klientów i słyszymy te słowa w indywidualnych rozmowach. Zawsze odpowiadamy w ten sam sposób: musimy odróżnić tanią pompę od produktu, którego zakup jest równoznaczny z wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Przy ograniczonym budżecie szczególnie ważne jest to, aby nie dać się skusić na zakup pompy, która w krótkim czasie ulegnie awarii lub od początku nie będzie dobrze spełniać swojej funkcji. Od takich bubli roi się na popularnym portalu aukcyjnym. Przestrzegamy przed chińskimi pompami niewiadomego pochodzenia, które są przestarzałe technologicznie, fatalnie wykonane, zużywają mnóstwo energii, a nawet mogą stanowić zagrożenie dla instalacji elektrycznej.

Zawsze o wiele lepiej jest kupić nawet podstawowy, ale markowy model, niż wydawać pieniądze na coś, co nie jest nawet objęte normalną gwarancją (nie życzymy nikomu dochodzenia swoich praw konsumenckich w odniesieniu do pompy, której producent ma siedzibę w Chinach).

Na potrzeby domu wystarczy pompa ze średniej półki cenowej

Jeśli potrzebujesz pompy głębinowej dla domu, która będzie zarówno nawadniać ogród, jak i zaopatrywać budynek mieszkalny w wodę do celów bytowych i spożywczych, to radzimy celować w średnią półkę cenową. Co to konkretnie oznacza?

Mamy tutaj na myśli pompy głębinowe w cenie około 1000-1200 złotych. Za taką kwotę spokojnie da się już znaleźć urządzenie renomowanego producenta, z wielostopniowym układem wirników, energooszczędną i o podwyższonej odporności na zapiaszczenie wody. Często polecane są przez nas pompy z serii GTC polskiej firmy Hydro-Vacuum.

Ile kosztuje pompa głębinowa do zastosowań profesjonalnych?

W przypadku pomp głębinowych do użytku profesjonalnego można napisać, że sky is the limit. Bez problemu da się znaleźć urządzenia w cenie kilkunastu i więcej tysięcy złotych. Są to natomiast pompy o olbrzymiej wydajności, wykonane z najwyższej jakości materiałów, przystosowane do ciągłej pracy w skrajnie niesprzyjających warunkach – na przykład do nawadniania dużych pól uprawnych, zasilania przemysłowych instalacji wodnych czy pompowania wody do komercyjnych basenów.

Jeśli szukasz pompy głębinowej do ciężkich, profesjonalnych zastosowań, to przygotuj sobie budżet na poziomie od około 4000 złotych i zainteresuj się ofertą urządzeń takich firm, jak Belardi, Pedrollo czy Belgiardio.

Trudno jest zatem precyzyjnie określić, ile kosztuje dobra pompa głębinowa. Wszystko zależy od parametrów roboczych modelu, marki producenta, a tym samym od jakości wykonania i przeznaczenia danego urządzenia.

Zamiast zgadywać lepiej po prostu skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnego doradztwa ekspertów Hydros. Przedstaw nam swoje oczekiwania i potrzeby, a my – zupełnie niezobowiązująco – zaproponujemy Ci kilka rekomendowanych modeli dostępnych w założonym budżecie.


Autor wpisu:
Grzegorz K.

Nasza oferta

Zapraszamy do wizyty w naszym sklepie lub zapoznania się z naszą ofertą. Nasi eksperci udzielą Państwu niezbędnego doradztwa przy doborze produktów i usług.

Sklep HydrosZobacz ofertę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry