Data wpisu: 15.04.2022

Dlaczego warto powierzyć dobór pompy głębinowej ekspertowi? Poznaj najważniejsze argumenty

Studnia? Jest. Instalacja wewnętrzna w budynku? Jest. System nawadniania ogrodu? Prawie skończony. Brakuje więc już tylko jednego, najważniejszego elementu w całej tej układance: pompy głębinowej. Jej dobór nie jest wcale taką prostą sprawą, można tutaj popełnić szereg błędów, przez które instalacja będzie pracować nieprawidłowo, a sama pompa szybko będzie wymagać wymiany. Aby tego uniknąć należy powierzyć dobór pompy głębinowej ekspertowi. Dlaczego warto? Omawiamy najważniejsze argumenty.

Bezcenna oszczędność czasu

Zacznijmy od argumentu, który na pewno przemówi do wyobraźni zapracowanych osób. Jeśli nie narzekasz na nadmiar wolnego czasu, to samodzielny dobór pompy głębinowej nie jest najlepszym pomysłem. Szybko się przekonasz, że liczba parametrów, jakie należy wziąć pod uwagę jest ogromna i ani się obejrzysz, a spędzisz kilka godzin w Internecie na analizowaniu kolejnych kwestii technicznych. Na koniec dnia wcale nie będziesz ani o krok bliżej od zakupu optymalnego urządzenia.

W Hydros dobór pompy zapewniamy Ci nawet w ciągu 24 godzin – otrzymasz od nas kilka propozycji do wyboru, z różnych półek cenowych, dzięki czemu na pewno kupisz odpowiednią pompę mieszczącą się w Twoim budżecie.

Oszczędność pieniędzy

Po pierwsze: dobór pompy przez eksperta Hydros zawsze jest bezpłatny. Po drugie: zaproponujemy Ci takie urządzenie, które będzie idealnie pasować do studni i całej instalacji. Dzięki temu nie przepłacisz za pompę, której możliwości i tak nie wykorzystasz. Nie będziesz również narażony na nadmierne koszty jej eksploatacji (co będzie mieć miejsce, jeśli kupisz pompę z np. zbyt mocnym silnikiem).

Gwarancja prawidłowego doboru pompy do studni i instalacji

Nie ma ważniejszego powodu, dla którego warto powierzyć dobór pompy głębinowej ekspertowi. W Hydros zajmujemy się techniką pompową od wielu lat i znamy ten rynek od podszewki. Doskonale wiemy, które pompy najlepiej sprawdzają się w konkretnych zastosowaniach i instalacjach. Znamy ich mocne i słabsze strony, mamy wiedzę na temat ich awaryjności etc.

Wszystko to pozwala nam zaproponować klientowi dokładnie taką pompę, jakiej naprawdę potrzebuje, która będzie dobrze dopasowana do studni pod względem wydajności, budowy oraz pozostałych parametrów hydraulicznych.

Dobrze dobrana pompa to nie ta z najwyższej półki, ale taka, o której możesz zapomnieć już po kilku minutach od zamontowania jej w studni, ciesząc się nieprzerwanymi dostawami wody, cichą pracą urządzenia oraz niskim zużyciem energii.

Brak ryzyka przedwczesnej awarii urządzenia

Czy wiesz, że najczęstszą przyczyną awarii pomp głębinowych jest ich nieprawidłowy dobór do studni i instalacji wodnej oraz elektrycznej? Popełnienie prostych błędów na tym etapie znacząco zwiększa ryzyko konieczności przedwczesnej wymiany urządzenia. Nie musimy chyba tłumaczyć, że jest to bardzo kłopotliwe, zwłaszcza w sytuacji, gdy tylko pompa zapewnia dostawy wody na cele bytowe i spożywcze (nieruchomość nie jest podłączona do sieci wodociągowej).

Awaria może być spowodowana np. suchobiegiem (skutek zastosowania zbyt wydajnej pompy w stosunku do wydajności źródła), nadmierną liczbą uruchomień silnika, zbyt intensywną pracą jednostki czy wysokim zapiaszczeniem wody.

Ekspert przed dobraniem pompy zawsze wypyta Cię o szczegóły związane z samą studnią oraz pozostałymi elementami instalacji i dopiero na tej podstawie zaproponuje urządzenie, które na 100% dobrze poradzi sobie w Twoim domu, gospodarstwie rolnym czy firmie. Dzięki temu pompa będzie pracować bezawaryjnie przez lata, a to powinno być podstawowym celem każdego inwestora.

Ostatnim argumentem jest natomiast to, że powinniśmy zajmować się tym, na czym się naprawdę znamy. Jeśli jesteś świetnym architektem, programistą, sprzedawcą, grafikiem czy dziennikarzem, to skup się na swojej profesji, a dobór pompy głębinowej zostaw ekspertowi. W Hydros oczywiście jesteśmy do Twojej dyspozycji.


Autor wpisu:
Grzegorz K.

Nasza oferta

Zapraszamy do wizyty w naszym sklepie lub zapoznania się z naszą ofertą. Nasi eksperci udzielą Państwu niezbędnego doradztwa przy doborze produktów i usług.

Sklep HydrosZobacz ofertę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry